Supernatural-Fans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Supernatural-Fans

Supernatural Türkiye Fan Sitesi

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Jo Harvelle diye biri vardı bir ara...
61. Emmy Ödülleri EmptySalı Ara. 10, 2013 7:45 pm tarafından Camellia

» hey buraya bakın bide :)
61. Emmy Ödülleri EmptyPaz Ocak 29, 2012 3:23 am tarafından LuckyAngel

» Lisa Breaden
61. Emmy Ödülleri EmptyPaz Ara. 04, 2011 9:56 pm tarafından supernatural1

» x-Hack hack you
61. Emmy Ödülleri EmptySalı Ağus. 02, 2011 12:03 am tarafından Misafir

» Virtually as cheap as download
61. Emmy Ödülleri EmptyPtsi Ağus. 01, 2011 8:19 pm tarafından Misafir

» Louis Vuitton
61. Emmy Ödülleri EmptyC.tesi Tem. 30, 2011 9:16 pm tarafından Misafir

» En çok ağladınız film?
61. Emmy Ödülleri EmptyPaz Tem. 10, 2011 12:50 am tarafından senanur_ACKLES_seyhan

» Favori Karakteriniz?
61. Emmy Ödülleri EmptySalı Tem. 05, 2011 10:48 pm tarafından senanur_ACKLES_seyhan

» Sohbet yeri
61. Emmy Ödülleri EmptyPtsi Tem. 04, 2011 12:43 am tarafından senanur_ACKLES_seyhan

Dost Siteler
61. Emmy Ödülleri 71sob8

61. Emmy Ödülleri 33d9wk0

61. Emmy Ödülleri 20qgmu0

61. Emmy Ödülleri Edward10
Anket
Hangi kadın oyuncu?
Samantha Smith (Mary Winchester)
61. Emmy Ödülleri Vote_lcap6%61. Emmy Ödülleri Vote_rcap
 6% [ 4 ]
Adrianne Palicki (Jessica Moore)
61. Emmy Ödülleri Vote_lcap3%61. Emmy Ödülleri Vote_rcap
 3% [ 2 ]
Nikki Aycox (Sarışın Meg Masters)
61. Emmy Ödülleri Vote_lcap5%61. Emmy Ödülleri Vote_rcap
 5% [ 3 ]
Alona Tal (Jo Harvelle)
61. Emmy Ödülleri Vote_lcap25%61. Emmy Ödülleri Vote_rcap
 25% [ 16 ]
Katie Cassidy (Sarışın Ruby)
61. Emmy Ödülleri Vote_lcap22%61. Emmy Ödülleri Vote_rcap
 22% [ 14 ]
Lauren Cohan (Bela Talbot)
61. Emmy Ödülleri Vote_lcap14%61. Emmy Ödülleri Vote_rcap
 14% [ 9 ]
Cindy Sampson (Lisa Braden)
 5% [ 3 ]
Genevieve Cortese (Esmer Ruby)
 6% [ 4 ]
Julie McNiven (Anna Milton)
 5% [ 3 ]
Rachel Miner (Yeni Meg)
61. Emmy Ödülleri Vote_lcap3%61. Emmy Ödülleri Vote_rcap
 3% [ 2 ]
Amy Gumenick (Genç Mary)
 6% [ 4 ]
Toplam Oylar : 64

61. Emmy Ödülleri

+3
Jo Harvelle
Pesimisticc
Arminas
7 posters
YazarMesaj
Arminas
Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arminas

Erkek Mesaj Sayısı : 113
Rep : 1

61. Emmy Ödülleri Empty
MesajKonu: 61. Emmy Ödülleri   61. Emmy Ödülleri EmptyCuma Ağus. 28, 2009 4:07 pm

Bu sene 61.si düzenlenicek olan televizyon Oscarları diyebileceğimiz Emmy Ödülleri’nin sunuculuğunu How I Met Your Mother dizisindeki eşsiz Barney karakteri ile tanıdığımız Neil Patrick Harris yapacak olduğunun müjdesini vererek başlamak istiyorum. Emmy Ödülleri benim için Sonbahar’ın geldiğinin ve yeni dizi sezonunun başlayacağının habercisidir en başta. MTV v.b. Müzik-Sinema ödüllerini bir kenara bıraktığımızda Oscar ve Golden Globe’un ardından büyük bir şov olacağı kesin olan en önemli ödül törenidir diyebiliriz.

2008 yılını TV açısından mahveden senarist grevlerinin (haklı bir grevdir o başka konu) ardından 2009 sezonunda bir çok dizi yeni sezonlarına bomba gibi girdi diyebiliriz. Ayrıca bir çok yeni dizi de aynı sezon içerisinde start verdi. Hoş bunlara rağmen adaylara baktığımızda geçen senenin adaylarıyla hemen hemen aynı bir liste ile karşı karşıya kalmamız bu seneki ödül töreninin tek can sıkıcı noktası olarak gözümüze çarpıyor. Tamam yeni yapımlar çok kaliteli değillerdi ama umut ediyoruz ki geçen seneki ödül töreninin sıkıcı bir kopyası olmaz bu seneki tören. Zaten Neil Patrick Harris buna izin vermeyecektir diye düşünmekteyim.

En başta göze çarpan olay kuşkusuz sunucu tercihi ama bir kaç nokta daha var ilgi çeken. Örneğin yıllardır ödülleri silip süpüren 30 Rock ‘ın 22 dalda aday gösterilmesi. Bu senede bir çok dalda favori kendisi. Ayrıca ilk kez 5 yerine 6 aday var önemli kategorilerde. Hatta bir kaçında 7 aday mevcut. Bunlar uzmanı olmadığım oylamalar ile alakalı bir durum zannedersem. Kadro zenginliği önemlidir rekabeti getirir, iyi olan ise formayı kazanır diyorum. Ayrıca Emmy Ödülleri’nde spor müsabakası kategorisi olsaydı, Barcelona’nın Real Madrid’i 6-2 yendiği maç açık ara bu ödülü alırdı diyerek önemli adaylıklara ve ufak tefek yorumlarıma geçiyorum efendim. Ayrıca belirtmek gerekir ki ödüllerin primetime kısmı bu yazının konusudur. Uluslararası yahut gündüz kuşağı adaylıkları malesef incelememizde bulunmamaktadır.

En İyi Drama

Big Love
Breaking Bad
Damages
Dexter
House
Lost
Mad Men

Drama Amerikanya’da genel olarak dizilere verilen isimdir diyebiliriz. Yani Dram diyince ağlamaklı, romantik v.b. diziler zannetmeyelim bu yanılgıdan kurtulalım, eğlenelim, öğrenelim. Big Love tv dünyasının indie yıldızı diyebileceğimiz HBO kanalı tarafından yayınlanan ve 3. sezonunu yaşamış olan bir dizi. Geçen seneki adaylar arasından bir tek Boston Legal yok, yerine Big Love aday olmuş durumda. Ve zannedersem ilk kez aday gösterildi ama favori olduğu söylenemez. House yıllardır aday oluyor ama ödülü henüz alabilmiş değil. Bu sene bir sürpriz yapabilir diye düşünmekteyim. Kişisel tercihimin müthiş bir 5. sezon geçiren Lost olduğunu belirterek favorilerin ise Dexter yahut Mad Men olduğunu söyleyebilirim. Ki yüksek ihtimalle geçen sene de ödülü kucaklayan Mad Men alacaktır ödülü.

En İyi Komedi

Entourage
Family Guy
Flight of the Conchords
How I Met Your Mother
The Office
30 Rock
Weeds

7 adaya sahip bu kategorinin 2 yıldır sahibi 30 Rock kuşkusuz bu sene de en büyük favori. Family Guy kötü bir sezon geçirmesine rağmen adaylar arasında. How I Met Your Mother’ın da son sezonu çok iyi sayılmaz. Weeds zaten standart. Yıllardır aday olup ödülü bir türlü alamayan Entourage sürpriz yapabilir. Gönlümüzün Flight of the Conchords ‘dan yana olduğunu ise sölemeye gerek bile yok sanırım.

En İyi Aktör (Drama)

Bryan Cranston – Breaking Bad
Michael C. Hall – Dexter
Hugh Laurie – House
Gabriel Byrne – In Treatment
Jon Hamm – Mad Men
Simon Baker – The Mentalist

İşte bu sene en içinden çıkılmaz kategori. Her sene aday olupta bir türlü ödülü kucaklayamayan ailemizin doktoru Hugh Laurie bence artık bu sene ödülü alacaktır. Ama biliyorum ki bir çoğunuzun gönlü ailemizin katili Micheal C. Hall’dan yana. Bundan önceki Emmy Ödülleri’nde sonuna kadar hak ederek ödülü kucaklayan Bryan Cranston James Spader ‘ın ödülü parsellediğine ve her aday olduğunda aldığına benzeyen bir başlangıç yapmışta olabilir gçen yıl. Jon Hamm ise sürpriz yapma potansiyeline sahip. 2009 ‘un Altın Küre’sini alan Gabriel Byrne ise çaktırmadan burun farkıyla ödülü evine götürebilir. Kim alırsa alsın hakederek alcağı nadir kategorilerden.

En İyi Aktris (Drama)

Sally Field – Brothers & Sisters
Glenn Close – Damages
Mariska Hargitay – Law & Order
Elisabeth Moss – Mad Men
Holly Hunter – Saving Grace
Kyra Sedgwick – The Closer

Evet farkettiğiniz üzere Elizabeth Moss‘un eklenmesi dışında geçen seneki adayların aynısı. Bu durumda Glenn Close‘un ödülü bir kez daha kucaklayacağını tahmin etmek zor olmaz herhalde. Kişisel favorim dizisinin 3. sezonunda aday olan Holly Hunter olmakla beraber pek sürprize açık bir kategori olduğunu düşünmemekteyim. Glenn Close’un evine yollasınlar ödülü, yaşlı kadını yormasınlar oraya kadar.

En İyi Aktör (Komedi)

Alec Baldwin – 30 Rock
Jemaine Clement – Flight Of The Conchords
Tony Shalhoub – Monk
Jim Parsons – The Big Bang Theory
Steve Carell – The Office
Charlie Sheen – Two and a Half Man

Evet ne yazıkki bu sene de geçen yıl ödülü alan Alec Baldwin favori gözüküyor. Tamam kesinlikle kaliteli bir yapım ve çok iyi oyunculuklar ama 30 Rock’u, karakterleri ve oyuncuları Amerikan halkı sanki biraz fazla seviyor gibi. Monk rolündeki Tony Shalhoub’un bu 4. adaylığı. 2 defa ödülü almış durumda zaten. Monk da çok fazla sevilen bir dizi ve karakter ama bu sene ödülü alabileceğini zannetmiyorum. Gönlüm Jim Parsons’dan yana ama bu çok düşük bir ihtimal.4. adaylığını alan Steve Carell artık bir sürpriz yapabilir. Yine 4. defa aday olan Charlie Sheen ancak aday olmaya devam edebilir.

En İyi Aktris (Komedi)

Tina Fey – 30 Rock
Christina Applegate – Samantha Who?
Julia Louis-Dreyfus – The New Adventures Of Old Christine
Sarah Silverman – The Sarah Silverman Program
Toni Collette – United States Of Tara
Mary-Louise Parker – Weeds

Tina Fey’in de evine yollasınlar ödülü şimdiden. Gereksiz 30 Rock sevgisinden az önce bahsetmiştim. Diablo Cody’nin yazdığı United States of Tara’da über üstün bir performans sergileyen Toni Collette’ye büyük haksızlık yapılacak gibi. Geri kalanlar ise standart performanslar. Herhangi birinden bir sürpriz beklemiyorum. Emmy’nin beni yanıltması dileğiyle.

En İyi Yardımcı Aktör (Dram)

William Shatner – Boston Legal
Christian Clemenson – Boston Legal
Aaron Paul – Breaking Bad
William Hurt – Damages
Michael Emerson – Lost
John Slattery – Mad Men

Bu ödülü sonuna kadar hakeden isim mükemmel bir sezon geçiren, “Ben” karakteri performansı ile dizinin ( Lost ) oyunculuk çıtasını tek başına yükselten Micheal Emerson’dur. William Hurt’ün Damages dizisinde çokda fazla göze batacak zamanı bulamadığınıda düşünürsek şirin psikopatamız Ben ödülü kucaklayacak gibi. Bu seneyi ele aldığımızda diğer herkes gözümde sürpriz olur açıkçası.

En İyi Yardımcı Aktris (Dram)

Cherry Jones – 24
Rose Byrne – Damages
Sandra Oh – Grey’s Anatomy
Chandra Wilson – Grey’s Anatomy
Dianne Wiest – In Treatment
Hope Davis – In Treatment

Bu da içinden çıkılması zor bir kategori diyebiliriz. Sandra Oh ‘un 5. adaylığı. Benim de gönlüm kendisinden yana ama HBO ‘nun çok sevilen yapımı In Treatment’ın kalbur üstü oyuncularından biri de ödülü alabilir. Heyecan verici kategorilerden biri. Bekleyip göreceğiz.

En İyi Yardımcı Aktör (Komedi)

Tracy Morgan – 30 Rock
Jack McBrayer – 30 Rock
Kevin Dillon – Entourage
Neil Patrick Harris – How I Met Your Mother
Rainn Wilson – The Office
Jon Cryer – Two and a Half Man

Son 3 ödülün sahibi olan Entourage dizisinden Jeremy Piven bu sene adaylar arasında yok. Bence bu da hepimizin favorisi olan Neil Patrick Harris’e 3. adaylığında ödülü getiricektir. Sunuculuğunu yaptığı gecede ödülü de alırsa bu seneki Emmy Ödülleri’ne damgasını vurucaktır Barney. 30 Rock sevgisi Neil’in tek rakibi gibi görünüyor. Jon Cryer’in 4. adaylığı olduğunu belirtmekte de yarar var. Kevin Dillion ve Rainn Wilson’un 3. adaylıkları. Umarım ödül verildiğinde “Awesome” diye bağırırız.

En İyi Yardımcı Aktris (Komedi)

Jane Krakowski – 30 Rock
Kristin Chenoweth – Pushing Daisies
Amy Poehler – Saturday Night Live
Kristen Wiig – Saturday Night Live
Vanessa Williams – Ugly Betty
Elizabeth Perkins – Weeds

Zor bir kategori daha. Elizabeth Perkins 3. adaylığında ödüle yakın. Adaylara baktığımızda kazanan kim olursa olsun kimseye haksızlık edilmeyeceğini görüyoruz. İsim açıklandığında ufak alkışlarla eşlik edicez en fazla.

En İyi Animasyon

The Simpsons
American Dad
Robot Chicken
South Park

Her birine birer Emmy verseler aynı derecede sevinebileceğimiz bir kategori kendisi. 20. sezonunu geride bırakan The Simpsons onurlandırabilir gibime geliyor. Seth MacFarlene’in yarattıklarından Family Guy değilde American Dad’in olması isabet olmuş. South Park zaten en az Simpsons kadar ödüle doymuş bir animasyon. 20. yıllında o da ödülü alacaktır.

Kısaca değinecek olursak bu önemli kategoriler dışında En İyi Konuk Oyuncu aktör ve aktrisler de Emmy Ödülleri’nin önemli kategorileri olarak göze çarpıyor. Komedi dalında hem aktörlerde hem aktrislerde 30 Rock konuk oyuncuları ödülleri götürürler gibi. Steve Martin ve Jennifer Aniston ödüle yakın isimler. Dramalarda ise Micheal J. Fox’un Rescue Me’deki konuk oyunculuğu favori kanımca. Miniseriler ve Tv Filmleri açıkçası bu sezon çokda parlak değillerdi. Bazı performansları görmedim bile diyebilirim. Ama Sir Ian McKellen, Kevin Bacon, Kenneth Branagh, Kevin Kline, Kiefer Sutherland gibi isimlerin yarıştığı En İyi Aktör (Tv Filmi ya da Miniseri) kategorisi çekişmeli olacaktır. Drew Barrymore ve Sigourney Weaver ise En İyi Aktris (Tv Filmi ya da Miniseri) dalında güçlü adaylar denilenebilir. Sadece 2 adet miniseri aday bu sene En İyi Miniseri kategorisinde. Bu da senarist grevlerinin bir sonucu ve normal aslında. En İyi Tören dalında ise 81. Oscar ödülleri özellikle sunucusu Hugh Jackman’ın müthiş performansı sayesinde ödüle en yakın isim gibi.
Pesimisticc
Admin
Admin
Pesimisticc

Kadın Mesaj Sayısı : 813
Rep : 53

61. Emmy Ödülleri Empty
MesajKonu: Geri: 61. Emmy Ödülleri   61. Emmy Ödülleri EmptyCuma Ağus. 28, 2009 4:24 pm

Neil için izlicem tongue Zaten uyuyamıyorum hedehödö Sağol Kubi XD
Jo Harvelle
Moderatör
Moderatör
Jo Harvelle

Kadın Mesaj Sayısı : 442
Rep : 10

61. Emmy Ödülleri Empty
MesajKonu: Geri: 61. Emmy Ödülleri   61. Emmy Ödülleri EmptyPaz Ağus. 30, 2009 12:08 am

Kesinlikle hevesle bekliyorum.Kim kazanırsa kazansın sevineceğim çünkü aday olan dizilerin 3'tye 2si favorilerim arasında. 8)
dEAn
Sülfür
Sülfür
dEAn

Kadın Mesaj Sayısı : 35
Rep : 0

61. Emmy Ödülleri Empty
MesajKonu: Geri: 61. Emmy Ödülleri   61. Emmy Ödülleri EmptyCuma Eyl. 04, 2009 7:24 pm

Bir de Supernatural olsa harika olucaktı ama...
Phoenix
Tuz
Tuz
Phoenix

Kadın Mesaj Sayısı : 126
Rep : 33

61. Emmy Ödülleri Empty
MesajKonu: Geri: 61. Emmy Ödülleri   61. Emmy Ödülleri EmptyCuma Eyl. 04, 2009 7:33 pm

evet nie olmamışsa hangi kanlda ve nezman yayınlack bu
http://30stmturkiye.the-up.com/
Jo Harvelle
Moderatör
Moderatör
Jo Harvelle

61. Emmy Ödülleri Empty
MesajKonu: Geri: 61. Emmy Ödülleri   61. Emmy Ödülleri EmptyC.tesi Eyl. 05, 2009 12:59 pm

Cnbc-e'de Pazarı Pazartesiye bağlayan akşam,00:00da diye biliyorum.Telefonumu alarma aldım tongue
Phoenix
Tuz
Tuz
Phoenix

Kadın Mesaj Sayısı : 126
Rep : 33

61. Emmy Ödülleri Empty
MesajKonu: Geri: 61. Emmy Ödülleri   61. Emmy Ödülleri EmptyC.tesi Eyl. 05, 2009 1:40 pm

hmm teşekkürler izlerim ya çok az rasgeliıo ödül töremleri TR ye kaçırmak istemem
http://30stmturkiye.the-up.com/
Jo Harvelle
Moderatör
Moderatör
Jo Harvelle

61. Emmy Ödülleri Empty
MesajKonu: Geri: 61. Emmy Ödülleri   61. Emmy Ödülleri EmptyC.tesi Eyl. 05, 2009 1:49 pm

Sanırım orjinal dilde olanı da E2deydi. Emmy'e denk geldiğime sevindim, aday dizilerin çoğunu izliyorum çünkü... tongue
Sydney
VIP Üye
VIP Üye
Sydney

Rep : 5

61. Emmy Ödülleri Empty
MesajKonu: Geri: 61. Emmy Ödülleri   61. Emmy Ödülleri EmptyPerş. Eyl. 24, 2009 12:53 pm

61. Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu

En İyi Drama Mad Men – AMC

En İyi Erkek Oyuncu (Drama) Bryan Cranston (Walt White) – Breaking Bad

En İyi Kadın Oyuncu (Drama) Glenn Close (Patty Hewes) – Damages

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Drama) Michael Emerson – LOST

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Drama) Cherry Jones – 24

En İyi Komedi 30 Rock – NBC

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) Alec Baldwin (Jack Donaghy) – 30 Rock

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi) Toni Collette (Tara Gregson) – United States Of Tara

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi) Jon Cryer – Two and a Half Men

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Komedi) Kristin Chenoweth – Pushing Daisies

En İyi Mini Dizi Little Dorrit – PBS

senanur_ACKLES_seyhan
Usta Avcı
senanur_ACKLES_seyhan

Kadın Mesaj Sayısı : 921
Rep : 5

61. Emmy Ödülleri Empty
MesajKonu: Geri: 61. Emmy Ödülleri   61. Emmy Ödülleri EmptyPtsi Ocak 25, 2010 3:45 pm

yha oufff yha nie supernatural we yha jensen yok o ismlerin araasındaaaaaaaa :(
http://www.google.com.tr

61. Emmy Ödülleri
1 sayfadaki 1 sayfası